Chronický stres je strašák moderní doby, postihuje většinu dospělé populace a co je horší, zasahuje i do dětského světa. Vystresovaní lidé pak jednají popudlivě, agresivně, nebo se stahují do sebe a strádají mnohem víc, než ostatní. Proti stresu je ale třeba se postavit čelem a dát mu jasně najevo, že u vás nemá šanci na úspěch.
Snažit se o eliminaci stresových vlivů je samozřejmě důležité, ale i přes veškerou snahu se vám to stoprocentně nepodaří, proto má svůj velký význam používat vhodné antistresy:
Výživa – v současné době se v potravinách vyskytuje méně živin, než před padesáti lety, je to dáno zemědělskou velkoprodukcí, kdy nešetrným způsobem hnojení z polí mizí některé důležité prvky. Proto se vyplatí doplňovat do organismu zejména vitamín C (např. Acerolou), vitamíny B (pivovarské kvasnice), provitamín A (batáty), hořčík (chloridem hořečnatým nebo minerálkou Magnesia Extra), zinek v tabletách a selen (paraořechy).
Sport – nejlepší sport proti stresu je chůze, a to hlavně do kopce nebo po schodech. Vhodná je i rozumná cyklistika a plavání (mimo chlorovanou vodu).
Hudba – své nezastupitelné místo v boji proti stresu má klasická (vážná) hudba. Tento hudební žánr nejvíce oslovuje naše nitro a zajdete-li alespoň občas v Praze na koncert vážné hudby, neprohloupíte. Komorní soubor Czech Collegium si pro vás přichystal to nejlepší z naší i světové produkce z období mezi sedmnáctým a dvacátým stoletím a brzy zjistíte, jak vás mistrovské kousky hudebních skladatelů a hudebníků osloví a zklidní vaši mysl. Každý z nás potřebuje mít dostatek klidu a pohody, aby normálně fungoval, a právě vážná hudba je v tomto směru vítaným pomocníkem, a to zejména v podání živých umělců v koncertní síni. Koncerty Czech Collegium se pořádají v průběhu celého kalendářního roku, například ve Španělské synagoze.