Tento strom roste pouze v jihovýchodní Asii, většinou v mokrých pralesích, nebo na březích řek. Má vodu rád, takže jej nějaká ta případná potopa nijak neohrozí. Co jej však ohrozit může, jsou můry a lišaji z čeledi kometovitých. Ohrožují strom tím, že napadají listy a strom bez listí…
A je to právě ono, které má léčivé účinky. Což se ví zhruba od osmnáctého století. Ale už i předtím domorodci jdoucí za zvěří tyto listy žvýkali, protože jim to přinášelo jistou euforii, nebo také zahánělo únavu. V současnosti se listy suší a pak se melou na jemný prášek. Ten se nazývá Kratom a dokáže vyléčit špatnou náladu, nebo těžké deprese. V určitých dávkách dokáže stejně jako nabudit, tak uspat. Samozřejmě záleží na člověku, každé tělo přijme prášek jinak.
Slovo, nebo název Kratom by mohlo pocházet ze sanskrtu, ze slova Kadam, což je název pro rostlinu, která je rovněž ze stejné čeledi mořenovitých. Ta je pro hinduisty posvátná. Nuže, vrátíme se zpět. Výsledný výrobek, totiž prášek může být ve čtyřech barvách a každý má trochu jiné účinky. Stejně jako u nás pivo. V malém množství je to lék a také může mít různé barvy. Ponejvíce černou a světlou, ale již jsem viděl i zelené a červené. Stejně tak to má i onen prášek.
Označování Kratomu se právě proto děje barvou a může následovat ještě označení místa, kde se listy sbíraly a sušily. Takže pokud je na sáčku napsáno Borneo, měl by výrobek odtamtud pocházet. Píši, že měl. Proč. Protože jsou různí šizuňci, kteří šidí a šidit nepřestanou. Klidně nastrouhají cihlu a prášek vydávají jako léčivý. Proto je třeba dávat velký pozor, od koho nakupujete. Já vám dám tip na obchod poctivý a spolehlivý. Samozřejmě také ověřený spoustou uživatelů. Zde nakoupíte jen a jen poctivé zboží, které skutečně odpovídá té nejvyšší kvalitě. A dostanete se tam kliknutím na odkaz v tomto článku.